Pomáhejte

Nejužitečnější ze všech umění je umění být užitečný.

Veškerá činnost naší organizace by se neobešla bez pomoci dobrovolníků, partnerů a sponzorů, kteří se vlastní aktivitou, materiálně, finančně či jinak podílejí na našich akcích, aktivitách v oblasti poskytování služeb či celkově na fungování naší organizace. Máte – li chuť , můžete se zapojit v níže uvedených oblastech.

Možnosti, jak pomáhat

Příklady dobré praxe

Tady vám chceme ukázat , že darovat nemusíte jenom peníze a navíc se u "shánění" darů můžete pobavit, zasportovat si, nebo třeba i vařit!
01

Finanční dary

Zaměstnanci firmy Bosal ČR každoročně uspořádají sbírku a samotná firma Bosal ČR jakožto zaměstnavatel vybranou částku zdvojnásobí! Všechny články o Bosalu jsou ZDE.  I Vaše firma se může přidat!
 
02

Firemní dobrovolnictví

Firemní dobrovolnici z firem ČEZ, Kooperativa, RWE, CA Technologies a další u nás uklízí, upravují zahradu, myjí okna nebo doprovází uživatele na akce.
03

Benefiční akce

Pan  Adam společně se svým týmem z Equa bank uvařili a upekli dobroty, které další den prodali kolegům v bance ke svačině. Vydělané peníze věnovali uživatelům našich sociálních služeb. Chodíte s kamarády sportovat, běhat, vlastníte golfové hřiště? Uspořádejte turnaj a věnujte nám startovné. Pořádáte akce typu divadlo nebo přednášky? Můžete věnovat akci naší organizaci a předat nám výtěžek ze vstupného.
 
04

Podpora domácností uživatelů VH,p.s.s.

Zumba instruktorky nasbíraly během cvičení se svými klientkami obří krabici úklidových prostředků a věnovali je do domácností VH, p.s.s. Další čistící prostředky nám darovali firmy TRW Carr s.r.o. Stará Boleslav a EKOCHEM COSMETICS® . Jste parta dobrých kamarádek? Uspořádejte pro uživatele našich služeb sbírku Sava a jiných čistidel. Jste výrobce nebo majitel drogerie? Můžete darovat vaše produkty.
05

Kancelářské potřeby

Naše kolegyně si přála k narozeninám od všech gratulantů balík papírů do tiskárny. Papíry pak věnovala VH, p.s.s. Můžeme na ně tisknout studijní materiály pro uživatele služeb a další informace. Papíry nemusíme kupovat a ušetříme tak peníze, které věnujeme do rozvoje organizace. Udělejte něco podobného, i jiné kancelářské potřeby jsou vítány – např. šanony, pořadače, archivační krabice, sešívačky, izolepa apod.
06

Zaměstnávání

Jako jedna z prvních zaměstnala lidi s mentálním postižením firma AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. Pak se přidali další. V každé větší firmě se dá vytvořit pracovní místo pro člověka s postižením. Nejste-li si jistí, můžete si to nejdřív vyzkoušet prostřednictvím pracovního tréninku. Zaměstnáte-li člověka s postižením, umožníte mu získat kromě peněz i nové zkušenosti a dovednosti.
07

Pomoc člověku

Paní H. podporuje uživatelku našich služeb ve vzdělávání a trávení volného času. Každý měsíc jí přispívá 200 Kč na vzdělávací a kulturní aktivity. AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., přispívá každoročně na aktivity denního stacionáře nebo jedné paní na vstupenky do divadla. I vy můžete někomu udělat radost a umožnit mu další rozvoj.

Kontaktní osoba

Sociální pracovnice DPZP VH, p.s.s. + koordinátorka zaměstnávání DS VH, p.s.s., zástupce vedoucí služby DPZP
Petra Živná, DiS.
top